Světlo Valmez se stal třetí nejlepší akcí na světě – získal prestižní ocenění BEA Award

V sobotu 24.listopadu v portugalském městečku Coimbra vyvrcholila mezinárodní konference BEA World – Best Event Association Worldwide. Už samotná nominace letošního ročníku festivalu Světlo Valmez, které proběhlo jako druhý ročník na začátku září ve Valašském Meziříčí byla překvapením.

O to větší radost měli pořadatelé ze spolku Festival Světel Valašsko a hlavního technického partnera společnosti AV Media, když se tento projekt dostal na shortlist a pozvání na tuto prestižní událost. Projekt mezinárodní porotu zaujal především svou unikátností a zaměření na širokou veřejnost a především pak přímé zapojení dětí a mládeže a mladých umělců. Letošní ročník přilákal v jeden páteční večer do ulic Valašského Meziříčí na dvacet pět tisíc návštěvníků a zdvojnásobil tak tento počet oproti prvnímu ročníku.

V kategorii nízkorozpočtových akcí získalo Světlo Valmez úžasné třetí místo a Bronze Elephant Plaque.

Tento projekt mladých kreativních lidí se během dvou let dostal na světovou mapu významných eventů. V loňském roce uspěl u domácí eventové asociace, kdy zvítězil jako nejlepší event v české republice. Letos svoji unikátnost a kvalitu potvrdil na mezinárodním poli jako jeden z mála českých projektů.

Je to jasný signál pro pořadatele a město Valašské Meziříčí, že tato akce má smysl a již nyní začínají pracovat na dalším ročníku.25